У организацији Историјског архива Сомбор, Градске библиотеке „Карло Бијелицки“ и Друштва српско-руског пријатељства, 12. децембра у препуној сали Градске библитеке у Сомбору, представио се Историјски архив Пожаревац својом досадашњом издавачком делатношћу која обухвата 69 наслова из 7 едиција.

Присутне госте поздравио је, у име организатора, директор Историјског архива Сомбор Бранимир Ћурчић, који је нагласио да је Пожаревачки архив водећи Архив на пољу промовисања архивске грађе као културног блага и сарадње са медијима.

Затим се јавности обратила мр Драгана Милорадовић Николић у име Историјског архива Пожаревац, чије изглагање је пратила дигитална презентација до сада објављених 69 публикација са насловима из српске и завичајне историје, традиције и културе. Поентиране су едиције „Посебна издања“, „Изложбени каталози“, „Научноинформативна средства о архивској грађи“, „Електронска издања“, „Зборници докумената“, „Културна баштина“ и часопис „Записи“. Наглашено је да је период од 2004. до 2014. године период највећег издавачког замаха Историјског архива Пожаревац и стварног културног доприноса историји нашег народа, државе и града. Публикације Историјског архива Пожаревац део су трајног научног доприноса историјској науци. Захваљујући издавачкој делатности Историјског архива Пожаревац попуњене су многе празнине у широком временском распону, из политичке, привредне, културне, друштвене историје.

Свечаност представљања Историјског архива Пожаревац у Сомбору завршена је пројекцијом документарног филма „Србија и Браничево у Великом рату, 1914-1918.“