U organizaciji Istorijskog arhiva Sombor, Gradske biblioteke „Karlo Bijelicki“ i Društva srpsko-ruskog prijateljstva, 12. decembra u prepunoj sali Gradske bibliteke u Somboru, predstavio se Istorijski arhiv Požarevac svojom dosadašnjom izdavačkom delatnošću koja obuhvata 69 naslova iz 7 edicija.
Prisutne goste pozdravio je, u ime organizatora, direktor Istorijskog arhiva Sombor Branimir Ćurčić, koji je naglasio da je Požarevački arhiv vodeći Arhiv na polju promovisanja arhivske građe kao kulturnog blaga i saradnje sa medijima.
Zatim se javnosti obratila mr Dragana Miloradović Nikolić u ime Istorijskog arhiva Požarevac, čije izglaganje je pratila digitalna prezentacija do sada objavljenih 69 publikacija sa naslovima iz srpske i zavičajne istorije, tradicije i kulture. Poentirane su edicije „Posebna izdanja“, „Izložbeni katalozi“, „Naučnoinformativna sredstva o arhivskoj građi“, „Elektronska izdanja“, „Zbornici dokumenata“, „Kulturna baština“ i časopis „Zapisi“. Naglašeno je da je period od 2004. do 2014. godine period najvećeg izdavačkog zamaha Istorijskog arhiva Požarevac i stvarnog kulturnog doprinosa istoriji našeg naroda, države i grada. Publikacije Istorijskog arhiva Požarevac deo su trajnog naučnog doprinosa istorijskoj nauci. Zahvaljujući izdavačkoj delatnosti Istorijskog arhiva Požarevac popunjene su mnoge praznine u širokom vremenskom rasponu, iz političke, privredne, kulturne, društvene istorije.
Svečanost predstavljanja Istorijskog arhiva Požarevac u Somboru završena je projekcijom dokumentarnog filma „Srbija i Braničevo u Velikom ratu, 1914-1918.“